27 / 05 / 2019

Warto czy nie?
Planeswalker Decki Ravnica Allegience

MTG i karcioszki, Planszówki

Prawo i porządek lub zniszcz ich wszystkich.

DOVIN, ARCHITECT OF LAW vs DOMRI, CITY SMASHER. Przywódcy dwóch gildii Azorius – niebiesko biała i Gruul – czerwono zielona, stają na przeciwko siebie, a kto wygra to się już okaże. Testujemy Planeswalker Decki z dodatku Ravnica Allegience.

Czym jesteś i co masz mi do zaoferowania?

Planeswalker Decki z założenia skierowany jest do nowych graczy, którzy chcą zacząć swoją przygodę z grą Magic the Gathering.  Tak przynajmniej wymyślili sobie Wizards of the Coast, wydając kilka lat temu pierwszy zestaw. Najlepiej dwóch przyjaciół idzie do sklepu, każdy kupuje po jednym pudełku, siadają przy stoliku w salonie, zapoznają się na szybko z zasadami i grają gotowymi taliami duela, który powinien być wyrównany i przynieść im sporo zabawy. Czy faktycznie tak jest? Sprawdzimy 🙂

Zawartość a finanse

Każdy Planeswalker Deck, niezależnie od edycji, zawiera gotową do gry 60 kartonikową talię, z jedną specjalną foliowaną kartą Planeswalkera, 2 boostery z danego dodatku (po 15 losowych kart w każdym), pudełko na karty, instrukcję z zasadami, spisem kart i historią Planeswalkera. Ceny z jakimi można się spotkać w sklepach zarówno stacjonarnych jak i internetowych oscylują w granicach 38-50 zł za sztukę lub w zestawach 70-90 zł. Edycja nie powinna mieć większego znaczenia, chociaż te starsze powinny być tańsze, ale nie jest o zasadą ani gwarancją. Czyli za cenę niecałych 100 zł, 2 osoby będą mogły bez żadnych przeszkód móc zagłębić się w niesamowitą karciankę, jaką niewątpliwie jest Magic i dobrze się bawić.

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy za dostarczenie decków przez Tomasza z Galaktyki Gier. Oczywiście niezależnie polecamy osobom ze stolicy do odwiedzania zarówno sklepu w Pruszkowie jak i uczestniczenia w wydarzeniach w Warszawie.

Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
YouTube
Instagram