09 / 05 / 2019

War of the Spark -
niesamowity dodatek MTG

MTG i karcioszki

WE HAVE A FIGHT TO FINISH

Nicol Bolas kontroluje Ravnicę.
Jego uwolniona armia Eternals szerzy chaos wśród gildii. Teraz tylko połączona moc Planeswalkerów stoi pomiędzy Bolasem a całkowitą dominacją nad Wieloświatem.
To wojna ostateczna.

Zjawiskowy trailer na początek

Zanim o innych faktach, koniecznie obejrzyjcie trailer, który promuje War of the Spark. Jest to film, którego jeszcze Wizardzi na takim poziomie nie zrobili, biorąc wszystkie ich dotychczasowe produkcje. Oglądając go po raz pierwszy zrobiłem wielkie oczy i pomyślałem, że ktoś naprawdę dołączył do ekipy i powiedział, że takie rzeczy są potrzebne do promocji produktu i trzeba postawić na jakość i zrobić to na 150%.

Dodatek inny niż wszystkie

Ale dlaczego? A wyobrażacie sobie, żeby wydać w jednym dodatku aż 36 nowych kart Planeswalkerów? No właśnie! Dodatkowo nie są to tylko Mythic czy nawet Rare, ale też Uncommon, czyli te srebrne. Wszyscy mają jakąś umiejętność pasywną, która działa jak karta jest na stole. Nie każdy też ma umiejętności podnoszące loyalty points. 

Amass i PROLIFERATE

Dwie mechaniki jakie mogą występować na kartach z dodatku War of the Spark to Amass i Proliferate.
Amass jest nową mechaniką i nawiązuje do planów Bolasa z Amonkhetu do stworzenia elitarnej armii zombie jakiej mieszkańcy Ravnici jeszcze nie widzieli. Jeżeli rzucamy czar, który ma efekt Amass tworzymy token Zombie Army, którego statystyki będą zależeć od wartości na karcie. Kolejne czary, będą powiększać statystyki stworzonego tokena, chyba że jakiś efekt spowoduje utworzenie nowego tokena Zombie Army, wówczas będziemy mogli wybrać na którą armię chcemy aby Amass zadziałał. Także zombie powracają!

Z kolei Proliferate występowało we wcześniejszych dodatkach, ale dosyć dawno więc warto sobie przypomnieć o co w nim chodziło. W momencie wystąpienia efektu Proliferate wybieramy dowolną ilość pernamentów na polu bitwy (0 również jest możliwe), która ma na sobie jakieś countery, mogą to być zarówno dodatnie +1/+1, ujemne -1/-1, loyalty points, poison countery, energy counter i zwiększamy ich ilość o 1. Przeciwnik może odpowiedzieć dopiero w momencie, gdy dokonamy wyboru, zanim dodatkowy counter zostanie przydzielony. 

Co, gdzie, kiedy?

Uważam, że dodatek jest naprawdę ciekawy, zarówno do draftowania jak i trochę namieszał w konstrukcjach do standardu i warto się nim zainteresować, pochodzić trochę po lokalach i pograć z ludźmi na żywo lub też odpalić kompa i włączyć MTG Arena. Bez względu co wybierzecie bawcie się dobrze, bo o tym w tym chodzi.

Prerelease

27 – 29 kwietnia

Sealed z 6 paczek na tydzień przed oficjalną premierą dodatku. 

Open house

4 – 5 maja

Zabierzcie swoich znajomych i nauczcie ich grać darmowymi gotowymi taliami.

Draft weekend

4 – 5 maja
Lubisz otwierać paczki, oceniać siłę kart i składać talię z 40 kart?

fnm - FRIDAY NIGHT MAGIC

Każdy piątek

Cykliczne spotkania przy kartach.
Graj i zgarniaj promocyjne karty.

Standard showdown

12 maj – 15 sierpień

W każdym tygodniu mini turnieje w formacie Standard z dodatkowymi boosterami do wygrania.

PLANESWALKER WEEKEND

25 – 26 maja

Specjalny event z formacie Limited, gdzie rzucając karty Planeswalkerów zapłacimy dowolną maną. Więcej info pod linkiem.

Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
YouTube
Instagram